Перейти до основного вмісту

HTTP (HyperText Transfer Protocol)



HTTP (HyperText Transfer Protocol) — протокол передачі даних, що використовується в комп'ютерних мережах. Якщо без зайвих ускладнень, то це проста текстова мова, яка дозволяє двом комп'ютерам спілкуватися один з одним.
До прикладу, ваш ноутбук чи смартфон (далі просто клієнт) звертається до сервера використовуючи HTTP і чекає відповідь. Сервер обробляє запит і повертає клієнту тією ж мовою відповідь.
Запит це свого роду текстове повідомлення, яке створюється клієнтом. Тільки оформляється воно не згідно граматики, якої вас вчили у школі, а згідно спеціальних правил, формату, який відомий як HTTP.
Заголовки HTTP-запиту:
GET / HTTP/1.1
Host: formula.co.ua
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0
Accept: text/html
В цьому коротенькому повідомленні є все необхідне, щоб сервер зрозумів, який саме ресурс потрібен клієнту і що з ним робити.
Давайте спробуємо розібрати рядок за рядком про що йде мова в цьому повідомленні.
Перший рядок HTTP-запиту містить дві важливі речі:
  • унікальну адресу (URI), що ідентифікує ресурс, який потрібен клієнту. Наприклад, / (головна сторінка), /about (сторінка з деталями про сайт) тощо.
  • HTTP-метод, який визначає, що клієнт намагається зробити з ресурсом. У випадку запиту з GET, сервер готує ресурс і повертає його назад до браузера.
Широко використовуються наступні HTTP-методи:
  • GET — отримати ресурс із серверу;
  • POST — створити ресурс на сервері;
  • PUT — оновити ресурс на сервері;
  • DELETE — видалити ресурс із серверу.
HTTP-заголовки відповіді будуть виглядають так:
HTTP/1.1 200 OK
Date: Sun, 20 Aug 2017 11:35:29 GMT
Server: Apache
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
<!doctype html>
<html lang="uk">
<head>
...
</html>
Як бачимо, HTTP-відповідь містить корисну інформацію про відповідь:
Date: Sun, 20 Aug 2017 11:35:29 GMT
Server: Apache
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
а також ресурс, який запросив клієнт:
<!doctype html>
<html lang="uk">
<head>
...
</html>
Перший рядок — це код статусу відповіді HTTP, який вказує на успіх запиту (в прикладі вище — 200), помилку або те, що клієнт повинен додатково щось зробити.
HTTP-відповідь містить додаткові фрагменти інформації. Із заголовків вище (див. Content-Type) видно, що до нас прийшла відповідь у форматі HTML.

Postman

Сайт: getpostman.com
Якщо виникло бажання поекспериментувати із запитами, то спробуйте чудовий інструмент для цього — Postman. За допомогою Postman можна робити запити, використовуючи різні методи (GET, POST тощо) з довільними параметрами і заголовками.
Зовнішній вигляд Postman

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Назви класів HTML / CSS

блоки page  - кореневий елемент сторінки header  - шапка (сторінки або елементу) footer  - земельна ділянка (сторінки або елементу) section  - розділ контенту (один з декількох) body  - основна частина (сторінки або елементу) content  - вміст елемента sidebar  - бічна колонка (сторінки або елементу) aside  - блок з додатковою інформацією widget  - віджет, наприклад, в боковій колонці розкладка wrapper ,  wrap - обгортка, зазвичай зовнішня inner  - внутрішня обгортка container ,  holder ,  box - контейнер grid - розкладка (сторінки або елемента) у вигляді сітки (зазвичай містить в собі  row і  col ) row  - контейнер у вигляді рядка col ,  column - контейнер у вигляді стовпчика елементи управління button ,  btn - кнопка, наприклад, для відправки форми control  - елемент управління, наприклад, стрілки «Вперед / назад» в фотогалереї, кнопки управління слайдером dropdown  - випадаючий список текст title ,  subject ,  heading ,  headline ,  captio

100+ Найпоширеніших запитань API Testing, REST, SOAP, Web-services

Питання №1  Що таке  API? API (Application Programming Interface пер. з анг. інтерфейс прикладного програмування)  — це набір процедур, протоколів і інструментів взаємодії, для створення програмних додатків. Тобто API — це набір програмних функцій, які можуть бути виконані іншою програмою. API визначає, як одна програма повинна взаємодіяти з цією іншою, діє як інтерфейс між ними, дозволяє їм спілкуватися.  Ось, а тестування цих функцій якраз називається тестуванням API. Хороше API повинне мати чітко описану документацію як саме взаємодіяти з програмою до якої це API створене. На технічній співбеседі можуть попросити назвати деякі приклади API, як приклад — це API Google Карти, API Amazon Advertising, API Twitter, API YouTube тощо. Коротко Про API І Його Тестування — читайте допис також на нашому сайті тестувальників Питання №2 А що таке ІР ? IP-адреса  — це унікальна адреса користувача у мережі, мережевий вузол комп’ютерної мережі, побудований на стеку протоколів TCP /

Каталог газет, журналів, новинних порталів і публікацій з усього світу

Назва видання URL Країна Нью-Йорк Таймс https://www.nytimes.com/ Сполучені Штати Опікун https://www.theguardian.com/international Об'єднане Королівство The Daily Mail https://www.dailymail.co.uk/ Об'єднане Королівство Washington Post https://www.washingtonpost.com/ Сполучені Штати ChinaDaily http://www.chinadaily.com.cn/ Китай The Daily Telegraph https://www.telegraph.co.uk/ Об'єднане Королівство The Wall Street Journal https://www.wsj.com/ Сполучені Штати США сьогодні https://www.usatoday.com/ Сполучені Штати The Times of India https://timesofindia.indiatimes.com/ Індія The Independent https://www.independent.co.uk/ Об'єднане Королівство Los Angeles Times http://www.latimes.com/ Сполучені Штати Країна https://elpais.com/ Іспанія Financial Times https://www.ft.com/ Об'єднане Королівство Le Monde https://www.lemonde.fr/ Франція Щоденні новини http://www.nydailynews.com/ Сполучені Штати Республіка http://www.repubblica.it/ Італія The People's Daily http://www.peop