Перейти до основного вмісту

Мови розмітки

Мови розмітки

Першим ділом варто вивчити HTML і CSS (актуальні версії CSS3, HTML5). Ця зв'язка дозволяє змінювати розміщення, оформлення елементів на HTML-сторінці.

JavaScript

Мова JavaScript, яку ще не так давно мало-хто сприймав серйозно, сьогодні перетворилася в одну з найбільш популярних мов. Уявити собі розробку серйозного веб-сайту без неї майже неможливо.
Окрім самої мови, варто також познайомитись з:
  • jQuery — найпопулярніший JavaScript-фреймворк. Це легкий та гнучкий інструментарій для кросбраузерного доступу до DOM об'єктів за допомогою CSS та XPath селекторів. Також даний фреймворк надає інтерфейси для AJAX-додатків, обробників подій і простої анімації.
  • Bootstrap — найпопулярніший HTML, CSS, та JavaScript фреймворк для зовнішнього вигляду та інтерактивності веб‑сторінок.

Серверна мова програмування

Варіантів тут предостатньо — PHP, Python, Ruby on Rails, Node.js та інші. Ми зупинимось на PHP і Node.js:
  • PHP — легка у вивченні серверна мова програмування, яка є основою популярної системи управління контентом WordPress, платформи для організації електронної комерції Magento тощо.
  • Node.js — це JavaScript-оточення побудоване на JavaScript–рушієві Chrome V8. Node.js використовує подієву, неблокуючу I/O модель, що робить його легким та ефективним.

Але...

Перед тим, як поринути в мови розмітки / програмування, ми познайомимось з основними поняттями у веб-розробці, а також з корисними інструментами, які допоможуть в роботі.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Назви класів HTML / CSS

блоки page  - кореневий елемент сторінки header  - шапка (сторінки або елементу) footer  - земельна ділянка (сторінки або елементу) section  - розділ контенту (один з декількох) body  - основна частина (сторінки або елементу) content  - вміст елемента sidebar  - бічна колонка (сторінки або елементу) aside  - блок з додатковою інформацією widget  - віджет, наприклад, в боковій колонці розкладка wrapper ,  wrap - обгортка, зазвичай зовнішня inner  - внутрішня обгортка container ,  holder ,  box - контейнер grid - розкладка (сторінки або елемента) у вигляді сітки (зазвичай містить в собі  row і  col ) row  - контейнер у вигляді рядка col ,  column - контейнер у вигляді стовпчика елементи управління button ,  btn - кнопка, наприклад, для відправки форми control  - елемент управління, наприклад, стрілки «Вперед / назад» в фотогалереї, кнопки управління слайдер...

100+ Найпоширеніших запитань API Testing, REST, SOAP, Web-services

Питання №1  Що таке  API? API (Application Programming Interface пер. з анг. інтерфейс прикладного програмування)  — це набір процедур, протоколів і інструментів взаємодії, для створення програмних додатків. Тобто API — це набір програмних функцій, які можуть бути виконані іншою програмою. API визначає, як одна програма повинна взаємодіяти з цією іншою, діє як інтерфейс між ними, дозволяє їм спілкуватися.  Ось, а тестування цих функцій якраз називається тестуванням API. Хороше API повинне мати чітко описану документацію як саме взаємодіяти з програмою до якої це API створене. На технічній співбеседі можуть попросити назвати деякі приклади API, як приклад — це API Google Карти, API Amazon Advertising, API Twitter, API YouTube тощо. Коротко Про API І Його Тестування — читайте допис також на нашому сайті тестувальників Питання №2 А що таке ІР ? IP-адреса  — це унікальна адреса користувача у мережі, мережевий вузол...

[ Интеграция ] Как настроить обмен 1С с интернет-сервисами

Бизнесы все активнее используют  интернет-сервисы : интернет-магазины, торговые площадки, облачные CRM, социальные сети, системы рассылок… Естественно, возникает задача  интеграции с корпоративной системой  – это сокращает рутинные работы и повышает скорость принятия решений. Условно – чтобы у директора и у менеджеров на одном экране были все необходимые данные: заказы через интернет, цифры по конверсии, данные по оффлайн продажам. списки клиентов и действий и т.д. И для нас интересны случаи  интеграции именно с конфигурациями на платформе “1С:Предприятие 8” . Что мы разберем в статье Мы рассмотрим 2 основных инструмента интеграции 1С –  HTTP-запросы  и  HTTP-сервисы . Штатные средства платформы “1С:Предприятие 8”, ничего лишнего. На конкретных примерах разберем: Отправку данных Получение данных Ответы на запросы от внешних сервисов. Поехали! Требования к рабочему окружению Для работы нам потребуется: Веб-сервер (Apach...